IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Словенија: Нова сезона на „Полица за домашните“ во „Лидл“

12.09.2017

Словенечките производители на прехранбени и на друг вид производи ќе имаат можност своите ремек-дела да ги пласираат во трговските објекти на синџирот „Лидл" во земјата.

Компанијата „Лидл" - Словенија деновиве објави конкурс за избор на производите што од почетокот на 2018 година ќе бидат достапни за купувачите во маркетите „Лидл", во посебно катче со врвни словенечки продукти.

Проектот „Полица за домашните" (Lidlova Lojtr'ca domačih) беше лансиран минатата година, кога со помош на стручно жири беа одбрани повеќе од 500 производи, од кои во трговските објекти на „Лидл" беа изложени повеќе од 100.

Тоа е доказ дека во Словенија не ни недостасуваат производители што можат да понудат продукти со врвен квалитет. Сакајќи на нашите купувачи да им го понудиме најдоброто, оваа година си ветуваме дека на „Полицата за домашните" ќе понудиме исклучително квалитетни производи и дух на семејноство, вели Акош Силаѓи, извршен директор за набавки во „Лидл" - Словенија.

„Лидл" годинава одбележува 10 години присутност во Словенија. Од компанијата велат дека се силно посветени да развијат соработка со словенечките снабдувачи и дека веќе соработуваат со 70, во Словенија и на странските пазари каде што е присутен „Лидл", а многу словенечки производи се дел и од трговските марки на „Лидл".

Назад
 

 
 
 
back to top