IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Словенија: „Лидл“ собира храна за животните

28.09.2018
Во маркетите на „Лидл" во Словенија, во периодот од 24 септември до 29 октомври се спроведува акција за собирање храна за животните на улица.
 
„Лидл" ја организаира акцијата веќе петта година по ред, во соработка со интернет порталот „Кучето, мој пријател". 

Собраната храна ќе биде подарена на локални здруженија и организации кои се грижат за благосостојбата на уличните животни. 

Ги повикуваме нашите купувачи да ни се приклучат во создавање подобар свет за животните кои немаат живеалиште и храна. Купувачите можат да помогнат така што ќе остават храна во корпите покрај касите, на излез од нашите маркети, соопштија од „Лидл"Назад
 
 
 
 
back to top