IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Србија : „Лидл“ отвора продавници во 11 градови

03.10.2018
„Лидл" ќе отвори 16 продавници во 12 градови ширум Србија. Сите ќе бидат отворени истовремено, во 8 часот на 11-ти октомври. 

Граѓаните на Белград, Бор, Зрењанин, Крагуевац, Лесковац, Ниш, Нови Сад, Смедерево, Сомбор, Суботица, Ужице и Шабац први ќе имаат прилика да се уверат во единственото искуство на купување што го носи првиот современ дисконт во Србија, соопштија од „Лидл". 

Компанијата најави дека ќе ја шири малопродажната мрежа, па од ноември ќе отвори продавници и во други градови на Србија. 

„Лидл" на потрошувачите во Србија им подготви асортиман од 1.500 производи, меѓу кои се и сопствени брендови, но и производи од домашни добавувачи, мали домашни апарати, текстил, играчки, алати, опрема за градинарство...


.Назад
 
 
 
 
back to top