IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 24.09.2018 || Голема забава со Петко, „Поточиња“ и вкусна храна пред Веро Тафталиџе  |  Данците бараат органска храна   |  „Едека“ воведува ласерски етикети   |  „Веро“ трајно ги намали цените на 650 производи   |  Се продава „Навип винарство“   |  Кроасаните 4U добија интернационален сертификат   |  „Метро“ најави продажба на хипермаркетите „Реал“  |  Македонија со национален штанд на најголемиот прехранбен самит во ЈИЕ   |  „Фонтера“ првпат работи со загуби   |  Сарај доби „Coca-Cola Aктивна зона“   |  Кочанскиот ориз не е со ГМО   |  „Витаминка“ изложува на саемот Worldfood Москва 2018   |  „Бовин“ прослави две децении постоење   |  „Бимилк“ му даде нов лик на Тумбе Кафе во Битола   |  „Лесковачка скара“ само со дозвола   |  „Бучен Козјак“ се редизајнираше – производите со нови дизајни веќе се на полица  |  Пивото ќе поскапи од 2019 година  |  Нова мобилна апликација на „Рамстор“   |  За три месеци одземени половина тон лажен мед   |  Нема потврда од науката дека ГМО се штетни   |   ||
   

Индија: „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?

21.06.2018

Компанијата „Крафт-Хајнц" размислува за продажба на детскиот енергетски пијалак Complan во Индија, чија вредност се проценува на околу 1 милијарда долари, пишува „Блумберг".

Како што се неведува, компанијата работи со консултанти, кои би можеле да го зголемат интересот на потенцијалните инвеститори, вклучувајќи ги индиските компании и приватните фондови. Сепак, конечната одлука за продажба сè уште не е донесена.

Од „Крафт-Хајнц" немаат дадено ниту еден официјален коментар.

Horlicks и Complan се два популарни бренда енергетски пијалаци во Индија, направени од слад.


Назад
 

 
 
 
back to top