IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 16.11.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Индија: „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?

21.06.2018

Компанијата „Крафт-Хајнц" размислува за продажба на детскиот енергетски пијалак Complan во Индија, чија вредност се проценува на околу 1 милијарда долари, пишува „Блумберг".

Како што се неведува, компанијата работи со консултанти, кои би можеле да го зголемат интересот на потенцијалните инвеститори, вклучувајќи ги индиските компании и приватните фондови. Сепак, конечната одлука за продажба сè уште не е донесена.

Од „Крафт-Хајнц" немаат дадено ниту еден официјален коментар.

Horlicks и Complan се два популарни бренда енергетски пијалаци во Индија, направени од слад.


Назад
 

 
 
 
back to top