IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 18.03.2018 || „Лидл“ ја намалува употребата на пластична амбалажа за трговските брендови  |  „Теско“ го зајакнува сегментот растителна храна  |  „Костко“ е подобар од другите дисконтери  |  „Будимка“ на продажба во април?  |  Досега најголем недостиг на банани  |  Нов заменик генерален директор во „Жито лукс“  |  „Лидл“ наскоро во Чачак и во Параќин  |  „Карфур“ ја претстави новата апликација за нарачка на храна  |  Многу производители, а малку органска храна во маркетите  |  „Алди“ го развива бизнисот во Кина  |  „Јата Емона“ го купи „Крас“  |  Две македонски компании на „Фуд експо“ во Атина  |  „Хенкел“ оствари добри одржливи резултати  |  Отворена е 188. продавница на „Бинго“  |  „Х5 ритеил“ интензивно ја развива е-трговијата  |  „Фрутаром“ со милионска инвестиција во „ Фрутаром Етол“  |  „Кока-кола” ќе произведува алкохолен пијалак  |   „Томи“ стана сопственик на „Бобис“  |  „Макпрогрес“ со големи инвестиции и иновации   |  „Теско“ го заврши преземањето на „Букер“ за 4 милијарди фунти  |   ||
   

Романија: „Карфур“ ја претстави новата апликација за нарачка на храна

14.03.2018

Како дел од актуелната дигитална стратегија, „Карфур" – Романија претстави две технолошки иновации.

Француската компанија, која на романскиот пазар е присутна со 318 објекти, стана првиот малопродажен трговец во таа балканска земја што лансирал апликација за нарачување на храна.

Новата мобилна апликација Gurmandio им овозможува на потрошувачите од градовите Јаш, Сучава, Ботошани, Пјатра Њамц, Галац и Таргу Жиу да ги нарачуваат своите омилени јадења, кои ќе им бидат бесплатно доставени. И досега, одделите за готова храна во локалните хипермаркети „Карфур" располагаа со широка понуда на јадења од локалните ресторани.

Новата опција ќе биде воведена во текот на следните месеци.

Уште една дигитална иновација, која исто е прва на романскиот пазар, е и Lumea Carrefour, четбот на „Месинџер" на „Фејсбук" за интеракција меѓу потрошувачите и компанијата во реално време.

Извор: www.esmmagazine.com


Назад
 

 
 
 
back to top