IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Србија: Хрватски „Млинар“ влегува во Србија

06.09.2017

Хрватскиот синџир пекарници „Млинар" ја отвори првата франшизна продавница во Србија, лоцирана во центарот на Белград, на улицата Македонска бр. 11.

Како што соопшти компанијата, пекарницата во Белград е прва од повеќето франшизни продавнции што планираат да ги отворат во Србија во соработка со партнерската компанија „Млинар Срб".

Пекарницата нуди широк асортиман пекарски производи - бурек, пица, лиснати печива, лепчиња и сендвичи, подготвени по стандардите и според рецептурата на „Млинар".

Пекарницата „Млинар" е основана во 1903 година во Крижевци, Хрватска. Денес е синџир пекарници со 1.900 вработени, присутен на пет пазари: Хрватска (185 пекарници), Словенија (24), Унгарија (7), Босна и Херцеговина (1) и во Германија (1).

Покрај во сопствената малопродажна мрежа, брендот Minar е присутен и на други пазари, преку франшизниот деловен модел.

Првите франшизната соработка беше имплементирана во 2015 година во Словачка, а во 2016 беа отворени и франшизни пекарници во Австрија и во Швајцарија.


Назад
 

 
 
 
back to top