IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 20.05.2018 || Едукативен и инспиративен ден за паметење  |  Утре се одржува 4. FMCG Summit Скопје 2018  |  „Игло“ ја зголеми продажбата за 15%  |  Ванилата поскапа од среброто  |  Нова инвестиција на „Даути комерц“  |  Потрошувачите ги избраа производите на годината  |  „Хенкел“ останува посветен на продолжување на порастот  |  Цените на индустриските производи пониски на месечно, повисоки на годишно ниво  |  Решенија за поефикасно и поефективно работење  |  Преработувачите очекуваат поголема конкурентност на домашниот пазар  |  „Монделез“ го презема „Тејтс бејк шоп“  |  „Нестле“ ќе го продава кафето на „Старбакс“  |  Плаќање со мобилен телефон во „Меркатор“   |  Се укинуваат временските ограничувања за продажба на алкохол  |  Потрошувачката на пиво е најголема во последните пет години  |  „Подравка“ со најдобри резултати во историјата  |  Суперлативи од „Вајн адвокејт“ за три вина на „Стоби“  |  „Виталиа“ ќе вработува ученици по нивното матурирање   |  „Меркатор“ забележа загуба од 181 милион евра  |  „Лидл“ им ги зголеми платите на вработените  |   ||
   

Македонија: „Гранап“ со нова е-продавница granapdoma.mk

08.05.2018
Од почетокот на мај, потрошувачите од централното подрачје на Скопје ќе можат да пазарат од дома, преку новата е-платформа granapdoma.mk.
Трговскиот синџир „Гранап" воведе нова услуга за своите потрошувачи, можност за пазарење од дома, со што постои можност за избор на повеќе од 6.000 производи, колку што е понудениот асортиман на оваа е-продавница.

Тоа по што сме различни од другите е понудата на целосниот асортиман достапен и во маркетите „Гранап", по истите цени, со истите промоции на производи. Потрошувачите можат да направат нарачка над 1.000 денари, доставата е бесплатна, но освен тоа тие можат нарачката да си ја подигнат од маркетот. Уште нешто по што сме различни е можноста нарачката да се плати во готово, при подигнување на доставените производи, изјави за InStore Икица Павлоски, менаџер на е-продавницата granapdoma.mk.

Засега е најавено дека достава ќе има во Влае, Карпош (1,2,3,4), Козле, Центар, Аеродром, Лисиче и Кисела вода, но во зависност од развојот и барањата на потрошувачите може да се прошири во другите општини на територијата на Град Скопје.Назад
 

 
 
 
back to top