IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 17.01.2018 || „Маркс & Спенсер“ го продаде бизнисот во Хонг Конг  |  „Лакталис“ повлекува 12 милиони пакувања млеко за бебиња  |  „Атлантик група“ ја презема дистрибуцијата на „Марс“  |  Пазарџиите ќе работат со лиценци  |  „Агрокор“ ја демантира продажбата на маркетите „Конзум“  |  „Нестле“ го продава кондиторскиот сегмент  |  „Кауфланд“ ќе отвори 15 супермаркети во Молдавија  |  „Волмарт“ ја зголемува платата на работниците  |  „Скопски пазар“ излегува од бизнисот со маркети  |  Тина Пухало Грладиновиќ нов директор на „К пивовари“  |  Нови инвестиции и зголемена добивка на „Витаминка“ во 2018  |  Работењето на „Агрокор“ бележи позитивни резултати  |  Diet Coke со 4 нови вкусови и со поинаков изглед  |  „Млинотест“ наскоро со нова фабрика  |  „Карлсберг БХ“ официјален дистрибутер на пивото Erdinger   |  „Молсон корс“ го купува „Аспал“  |  Пораст на продажните цени на индустриските производи во ноември  |  Зголемени трошоците за живот и малопродажните цени на годишно ниво  |  „Лидл“ станува урбан  |  „Колид с тим“ ексклузивен увозник и дистрибутер на „Беље“  |   ||
   

Србија: „Гомекс“ отвори маркет во Бајмок

11.12.2017
Нов член во трговскиот синџир „Гомекс", од 8 декември, е малопродажниот објект „Бајмок", во истоимената населба во општина Суботица.
Минимаркетот „Бајмок" се простира на продажен простор од 158 м2, а по завршувањето на обуката во тренинг-центарот на трговецот, вработени се осум луѓе. „Бајмок" располага со две каси, месарница, оддел за овошје и зеленчук и оддел за млеко и млечни производи. 

На потрошувачите на располагање им е асортиман од речиси 3.000 производи.

Особено сме горди што и во овој маркет на потрошувачите ќе им понудиме многубројни производи од трговските марки на „Гомекс": 1/1, Uvek Treba, Panoni, Kvak и Graničar. Позитивните реакциите на оние што се уверија во високиот квалитет и достапните цени на месо и месни производи од линијата Graničar се добар знак дека и потрошувачите во „Бајмок" ќе го делат истото мислење, соопштија од „Гомекс". Назад
 

 
 
 
back to top