IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 18.03.2018 || „Лидл“ ја намалува употребата на пластична амбалажа за трговските брендови  |  „Теско“ го зајакнува сегментот растителна храна  |  „Костко“ е подобар од другите дисконтери  |  „Будимка“ на продажба во април?  |  Досега најголем недостиг на банани  |  Нов заменик генерален директор во „Жито лукс“  |  „Лидл“ наскоро во Чачак и во Параќин  |  „Карфур“ ја претстави новата апликација за нарачка на храна  |  Многу производители, а малку органска храна во маркетите  |  „Алди“ го развива бизнисот во Кина  |  „Јата Емона“ го купи „Крас“  |  Две македонски компании на „Фуд експо“ во Атина  |  „Хенкел“ оствари добри одржливи резултати  |  Отворена е 188. продавница на „Бинго“  |  „Х5 ритеил“ интензивно ја развива е-трговијата  |  „Фрутаром“ со милионска инвестиција во „ Фрутаром Етол“  |  „Кока-кола” ќе произведува алкохолен пијалак  |   „Томи“ стана сопственик на „Бобис“  |  „Макпрогрес“ со големи инвестиции и иновации   |  „Теско“ го заврши преземањето на „Букер“ за 4 милијарди фунти  |   ||
   

Македонија/Русија: Дегустација на вината на „Стоби“ во Москва

26.02.2018

Посетителите на саемот „Продекспо 2018", што се одржа во Москва од 11 до 15 февруари, имаа можност да ги дегустираат вината на винарницата „Стоби" од Градско, на екслузивен настан организиран во соработка со долгогодишниот дистрибутер на вината „Стоби" на рускиот пазар, компанијата „Браво трејд".

 

Вината на „Стоби" се присутни на рускиот пазар веќе подолго време, како бренд од каталогот на руската дистрибутивна компанија „Браво трејд".

Како што информираат од винарницата, на настанот присуствувале повеќе од 70 гости, бизнис-партнери и клиенти клиенти на „Браво трејд", кои имале можност да ги дегустираат вината на „Стоби" од ексклузивната линија „Приватна резерва", послужени со деликатесна храна и програма од разновидни перформанси.

Станува збор за навистина голем пазар кој е тешко да се освои, а во што ние успеваме веќе подолго време. На овој пазар, како и на сите други пазари каде што сме присутни, нудиме производи со издржан квалитет кои се соодветни на барањата и вкусот на купувачите, вели Ана Јорданова, сопственичка на винарницата „Стоби".

„Продекспо" годинава се одржа по 26 пат, на површина од околу 100.000 квадратни метри, на која се претставија 2.342 компании од 63 земји од светот.


Назад
 

 
 
 
back to top