IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Македонија: Чоколадно млеко за првачињата

11.09.2017

Компанијата „Бимилк" им посака успешен почеток на учебната година на првачињата од основните училишта во 10 градови во Македонија со мал гест-подарок од компанијата.

Повеќе од 2.700 ученици, од 28 училишта, го почнаа првиот училишен ден со чоколадно млеко „Моја Кравица", како подарок од „Бимилк".

Одлучивме почетокот на учебната година да го искористиме како повод за уште една насмевка, да им посакаме многу успех и да ги потсетиме дека пиењето млеко игра значајна улога во нивниот раст и развој, вели Полексена Јанкуловска, маркетинг-менаџер во „Бимилк".


Назад
 

 
 
 
back to top