IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 20.05.2018 || Едукативен и инспиративен ден за паметење  |  Утре се одржува 4. FMCG Summit Скопје 2018  |  „Игло“ ја зголеми продажбата за 15%  |  Ванилата поскапа од среброто  |  Нова инвестиција на „Даути комерц“  |  Потрошувачите ги избраа производите на годината  |  „Хенкел“ останува посветен на продолжување на порастот  |  Цените на индустриските производи пониски на месечно, повисоки на годишно ниво  |  Решенија за поефикасно и поефективно работење  |  Преработувачите очекуваат поголема конкурентност на домашниот пазар  |  „Монделез“ го презема „Тејтс бејк шоп“  |  „Нестле“ ќе го продава кафето на „Старбакс“  |  Плаќање со мобилен телефон во „Меркатор“   |  Се укинуваат временските ограничувања за продажба на алкохол  |  Потрошувачката на пиво е најголема во последните пет години  |  „Подравка“ со најдобри резултати во историјата  |  Суперлативи од „Вајн адвокејт“ за три вина на „Стоби“  |  „Виталиа“ ќе вработува ученици по нивното матурирање   |  „Меркатор“ забележа загуба од 181 милион евра  |  „Лидл“ им ги зголеми платите на вработените  |   ||
   

Србија: Марко Абрамовиќ е новиот генерален менаџер на „Сојапротеин“

26.04.2018
Новиот генерален директор на „Сојапротеин" е Марко Абрамовиќ, објавија од оваа компанија. 

Како што стои во соопштението, Абрамовиќ има искуство во областа на бизнисот со масла за јадење стекнато во компанијата „Витал", каде ја извршуваше функцијата генерален директор. Освен тоа, има значајно искуство од банкарскиот сектор, стекнато во банката „Интеса".

Од компанијата очекуваат дека Абрамовиќ ќе придонесе за деловните перформаси на „Сојапротеин" во управувањето на производствените погони за преработка на масла за јадење, но и во финансискиот менаџмент.

Целите на компанијата за наредниот период се унапредување на позициите на нови пазари за соини протеински концентрати и континуиран пораст на деловните резултати.

Синиша Кошутиќ, кој четири години беше на позицијата генерален менаџер на „Сојапротеин", ќе ја продолжи кариерата како директор на дивизијата за производство на масло и протеини во „Викториа Груп" и генерален директор на „Викториаоил".Назад
 

 
 
 
back to top