IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 18.03.2018 || „Лидл“ ја намалува употребата на пластична амбалажа за трговските брендови  |  „Теско“ го зајакнува сегментот растителна храна  |  „Костко“ е подобар од другите дисконтери  |  „Будимка“ на продажба во април?  |  Досега најголем недостиг на банани  |  Нов заменик генерален директор во „Жито лукс“  |  „Лидл“ наскоро во Чачак и во Параќин  |  „Карфур“ ја претстави новата апликација за нарачка на храна  |  Многу производители, а малку органска храна во маркетите  |  „Алди“ го развива бизнисот во Кина  |  „Јата Емона“ го купи „Крас“  |  Две македонски компании на „Фуд експо“ во Атина  |  „Хенкел“ оствари добри одржливи резултати  |  Отворена е 188. продавница на „Бинго“  |  „Х5 ритеил“ интензивно ја развива е-трговијата  |  „Фрутаром“ со милионска инвестиција во „ Фрутаром Етол“  |  „Кока-кола” ќе произведува алкохолен пијалак  |   „Томи“ стана сопственик на „Бобис“  |  „Макпрогрес“ со големи инвестиции и иновации   |  „Теско“ го заврши преземањето на „Букер“ за 4 милијарди фунти  |   ||
   

Хрватска: „Лидл“ ја отвори 93. продавница

16.02.2018
„Лидл", еден од водечките трговски синџири во Хрватска, ја отвори втората продавница во Славонски Брод, со што продажната мрежа на трговецот сега брои 93 продавници во Хрватска.

Новиот „Лидл" е направен според новиот концепт за изградба и дизајн, кој подразбира поголем продажен простор, пространи паркинг-места (вкупно 132), поголема енергетска ефикасност, поголема пекарница и атрактивен изглед.

Како и во другите продавници, на своите купувачи ќе им понуди асортиман на најквалитетни и најсвежи производи со најдобaр сооднос меѓу цената и квалитетот. 

Новиот концепт на изградба и дизајн е воведен за да обезбеди попријатно пазарење за купувачите, па така со поголемата продажна површина, простории приспособени за преслекување на бебињата и пространи паркинг-места ќе го олеснат движењето, особено на мајките со деца и на лицата со инвалидитет.Назад
 

 
 
 
back to top