IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 19.09.2017 || Oд понеделник во продажба Добриот леб   |  „Крафт-Хајнц“ заинтересирани да го преземат „Данон“  |  „Млекара Плана“ вторпат на продажба  |  „Перно Рикар“ најавува зголемување на продажбата  |  Првата пратка производи тргна за Москва  |  Најважна е поддршката на домашните компании  |  „Ахолд Делез“ е меѓу лидерите за одржливо работење  |  „Жито“ во Петровец, прв во таа општина  |  Нова сезона на „Полица за домашните“ во „Лидл“  |  Златни медали за вината на „Тиквеш“ во Кина   |  „Кока-кола ХБЦ“ и „Пивара Скопје“ – лидери по четврти пат  |  Пазарџиите ќе можат да го регулираат работниот однос  |  Прв салон за жилавка   |  Златен медал за Jufka  |  „Амазон“ ќе отвора второ седиште во Северна Америка  |  Картичките ги „јадат“ продавничките  |  Gorki List ќе ги освојува САД  |  „Рибола“ прослави 25 години  |  Почнаа подготовките за изградба на „фабриката за мед“  |  „Теди“ пристигна на хрватскиот пазар  |   ||
   

Вести - Свет

Страница 1/22    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

15.09.2017
Американската групацијата „Крафт-Хајнц“ е сериозно заинтересирана да го преземе францускиот производител на млечни производи, храна за доенчиња и вода „Данон“, јавува порталот „Ритејл дитејл“.

15.09.2017
Производителот на алкохолни пијалаци „Перно Рикар“ објави дека очекува пораст на продажбата од 3,6% за 2017 година.

13.09.2017
„Ахолд Делез“ се најде меѓу лидерите за одржливо работење во малопродажбата за 2017 година, според индексот на одржливост „Дау Џонс“.

12.09.2017
Интернет-тровецот „Амазон“ соопшти дека планира да отвори второ седиште во Северна Америка, во кое ќе инвестира 5 милијарди долари.

11.09.2017
На Европа ѝ се заканува криза со путер, како последица на новите навики во исхраната кои доведуваат до рекордни цени на путерот во Европа и намаленото производство, за кое предупредуваат големите производители на млечни производи.

05.09.2017
Вкупната продажба на „Метро“ во третиот квартал од фискалната 2016/2017 година се зголемила за 4,9 отсто на 9,3 милијарди евра.

04.09.2017
Продажбата на „Хенкел“ забележала значителен пораст на околу 5,1 милијарди евра во вториот квартал од годината.

04.09.2017
„Монделез интернационал“ најави дека ја проширува програмата за одржливост „Коко лајф“ преку новото партнерство меѓу брендот Cadbury и фондацијата „Фертрејд“.

01.09.2017
Бразилската филијала на „Волмарт“ објави дека засега 70% од енергијата што ја користи е од обновливи извори, но намерата им е до 2025 година да достигнат до 100%.

31.08.2017
Рускиот трговец „Лента“ го најави отворањето на 18. супермаркет во Санкт Петербург.


Страница 1/22    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 

        
 
 
 
back to top