IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 23.11.2017 || Просечната нето-плата во септември – 23.229 денари  |  Голем пораст за приватните трговски марки на „Теско“  |  Амазон оди „во шопинг“  |  „Попова кула“ со добивка од 4,8 милиони денари  |  Задолжителна квота за жени во управувањето со компаниите  |  „Дониа“ наградена со јубилејно признание  |  „Алибаба“ со нова инвестиција од 2,9 милијарди долари   |  Почнува втората потрага по „Добри брендови“  |  „Хол фудс“ со поголеми снижувања за премиум членовите на „Амазон“  |  „Тиквеш“ го претстави годинашното младо вино  |  Argeta веќе се произведува и во САД  |  Поповолна економска состојба во преработувачката индустрија во октомври   |  Зголемен прометот во индустријата во септември  |  Деловни средби за нови партнерства  |  Унапредување на трговските односи меѓу двете земји  |  „Нестле“ ќе го реорганизира бизнисот со храна за бебиња  |  „Нимрод“ е втор снабдувач со дивеч во Европа  |  Крањските колбаси собраа 1.200 посетители  |  „Кооп“ воведува свинско без антибиотици  |  Месото најскапо во Швајцарија  |   ||
   

Вести - Свет

Страница 1/166    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

23.11.2017
„Теско“ извести дека за една година, продажбата на приватните трговски марки се зголемила за 4,6% и достигнала речиси 50% од вкупната продажба.

23.11.2017
„Амазон“ пристапува кон француските малопродажни трговци со договори за дистрибуција или за аквизиција во таа европска земја.

22.11.2017
Европската комисија ќе бара воведување задолжителни квоти од 40% за жени во управите на јавните компании во земјите на ЕУ.

21.11.2017
Трговскиот е-гигант „Алибаба“ објави дека ќе инвестира 2,87 милијари американски долари за да се стекне со значителен удел во најголемиот кинески трговски синџир „Сан арт ритеил груп“.

21.11.2017
„Амазон“ соопшти дека во пресрет на Денот на благодарноста, ќе ги намали цените на најпродаваните прехранбени производи во своите продавници, а премиум членовите на е-трговецот, ќе добијат поголеми попусти од регуларните потрошувачи.

17.11.2017
Популарната паштета Argeta, еден од најуспешните брендови на хрватската мултинационална компанија и една од најголемите прехранбени индустрии во регионот, „Атлантик група“, од овој месец почна да се произведува и во САД.

17.11.2017
Швајцарскиот прехранбен гигант „Нестле“ објави дека ќе го реорганизира бизнисот со храна за бебиња, за да ги подобри своите резултати.

17.11.2017
Околу 1.200 посетители привлече годинашното издание на 14. Фестивал на крањски колбаси и полка што се одржа на фармата на Словенечкиот совет за национална поддршка во Киртленд, во сојузната американска држава Охајо.

17.11.2017
Италијанскиот трговски синџир „Кооп“ (Coop) најави дека во своите продавници ќе воведе свнско месо од животни што биле одгледувани без употреба на антибиотици.

17.11.2017
Највисоки цени на месото помеѓу членките на Европската Унија имало во Данска, каде што месото е за околу 40% поскапо во однос на просечната цена на земјите од блокот, а најевтино е во Полска.


Страница 1/166    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 

 
 
 
back to top