IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 19.09.2017 || Oд понеделник во продажба Добриот леб   |  „Крафт-Хајнц“ заинтересирани да го преземат „Данон“  |  „Млекара Плана“ вторпат на продажба  |  „Перно Рикар“ најавува зголемување на продажбата  |  Првата пратка производи тргна за Москва  |  Најважна е поддршката на домашните компании  |  „Ахолд Делез“ е меѓу лидерите за одржливо работење  |  „Жито“ во Петровец, прв во таа општина  |  Нова сезона на „Полица за домашните“ во „Лидл“  |  Златни медали за вината на „Тиквеш“ во Кина   |  „Кока-кола ХБЦ“ и „Пивара Скопје“ – лидери по четврти пат  |  Пазарџиите ќе можат да го регулираат работниот однос  |  Прв салон за жилавка   |  Златен медал за Jufka  |  „Амазон“ ќе отвора второ седиште во Северна Америка  |  Картичките ги „јадат“ продавничките  |  Gorki List ќе ги освојува САД  |  „Рибола“ прослави 25 години  |  Почнаа подготовките за изградба на „фабриката за мед“  |  „Теди“ пристигна на хрватскиот пазар  |   ||
   

Вести - Регион

Страница 1/20    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

15.09.2017
Имотот на „Млекара Плана“ од Крагуевац повторно е ставен продажба, по неуспешниот прв обид, кој не успеа поради ниската цена на имотот во понудите што пристигнале, јавува српскиот портал „еКапија“.

12.09.2017
Словенечките производители на прехранбени и на друг вид производи ќе имаат можност своите ремек-дела да ги пласираат во трговските објекти на синџирот „Лидл“ во земјата, преку проектот „Полица за домашните“ (Lidlova Lojtr'ca domačih).

12.09.2017
При крајот на август во Требиње беше одржан Првиот салон за жилавка во Босна и Херцеговина, кој собра 17 производители на ова познато бело вино од херцеговските краишта.

12.09.2017
Корите Jufka во сад на прехранбената индустрија „Клас“ од Сараево се наградени со златен медал за квалитет на Меѓународниот саем за земјоделство и прехранбена индустрија во Градац.

12.09.2017
Надоместоците од два до четири отсто, кои банките ги земаат од секоја сметка платена со картичка, трговците во Србија ги чинат десет пати повеќе отколку оние во ЕУ.

12.09.2017
По шест децении успешно работење на територијата на Србија и на осум европски земји, и потрошувачите од САД ќе имаат можност да го пробаат растителниот ликер Gorki list.

12.09.2017
Со далматинска фешта за своите соработници, деловни партнери и купувачи, хрватскиот трговски синџир „Рибола“ одбележа 25 години постоење, како период на инвестиции и континуиран повеќегодишен пораст.

12.09.2017
Погонот за собирање и за пласман на мед „Наш мед Рача“ официјално е регистриран во Агенцијата за стопански регистри на Србија.

12.09.2017
Германскиот малопродажен синџир „Теди“ пристигна на хрватскиот пазар со продавници во трговските центри „Супернова Бузин“ и „Супернова гарден мол“ во Загреб.

06.09.2017
Хрватскиот синџир пекарници „Млинар“ ја отвори првата франшизна продавница во Србија, во центарот на Белград, прва од повеќето франшизни продавнции што планираат да ги отворат во Србија со партнерската компанија „Млинар Срб“.


Страница 1/20    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 

        
 
 
 
back to top