IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Регион

Страница 9/205    | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

05.06.2018
Една година по купувањето на водата Duboka, компанијата „Анѓелковиќ Ал“ свечено ја отвори новата фабрика за пакување на оваа вода.

01.06.2018
Претседателот на Стопанската комора на Србија Марко Чадеж, најави дека за неколку месеци, во Добановци, ќе биде завршена фабриката за детска храна, инвестиција на „Фармалакт“ вредна 34 милиони евра.

31.05.2018
Компанијата „Хајнекен“ на кровот на пиварницата во Карловац постави 1.380 соларни панели, кои според проценките, годишно ќе произведуваат околу 395.000 kWh електрична енергија.

30.05.2018
„Лидл“ повторно ја отвори вратата од својот нов супермаркет кој се наоѓа на ул. „Кнез Људевит Посавски“ во Велика Горица.

29.05.2018
„Метро АГ“ во вториот квартал од деловната 2017/2018 година, продолжи со стабилен развој на продажбата и оствари пораст од 2% на продажбата like-for-like.

28.05.2018
Компанијата „Нестле“ објави дека кондиторскиот бренд Cipiripi е продаден од стратешки причини. Директорката за комуникации Ива Таибер објасни дека компанијата се насочува кон користење на поздрави состојки во производството.

22.05.2018
Од над 250 пријавени кандидати, избрани се 13 студенти од неколку факултети кои ќе добијат можност да ги усовршат своите знаења во рамките на програмата „Генерација 2018“ на „Меркатор-С“.

21.05.2018
На 14 мај, во Подгорица, на ексклузивен простор, претставен е новиот концепт на дрогеријата „Куќа хемије ексклузив“.

14.05.2018
Организаторите на првото истражување „Избран производ на годината“, што меѓу потрошувачите го спроведе истражувачката агенција „Нилсен“, ги соопштија победниците во деветте категории.

10.05.2018
Од 7 мај „Меркатор“ на своите потрошувачи им овозможи плаќање преку системот M pay, со што е надограден системот Moj M.


Страница 9/205    | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
 
 
 
 
back to top