IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Регион

Страница 8/205    | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

27.06.2018
По отворањето на првиот објект „ХопИн“ во Љубљана, на ул. Словенска цеста бр. 54, компанијата „Петрол“ го отвори и вториот објект, на Бетовенова улица бр. 7.

25.06.2018
Фабриката, во чија модернизација е вложено 20 милиони евра, извезува 95% од вкупното производство, во 24 земји.

21.06.2018
Во центарот на Загреб, на улицата Илица, бр. 42, на 14 јуни беше отворена 100. продавница „Бипа“ во Хрватска.

20.06.2018
Привремениот совет на доверители вчера едногласно го изгласа договорот за „Агрокор“ и му даде согласност на владиниот повереник Фабрис Перушко да го предаде на суд.

19.06.2018
Компанијата „НТ Болеро“ од Чачак на 15 јуни го отвори производствениот погон за преработка на овошје „Калибро“ во Топола, инвестиција вредна 1,5 милиони евра, пренесуваат српските веб-портали.

14.06.2018
Компанијата „Мегле“ потпиша договор за соработка со еден од најголемите меѓународни доставувачи на процесна технологија за прехранбената индустрија - ГЕА.

13.06.2018
Компанијата „Нектар“ во Бачка Паланка, во средината на јуни, пушти во употреба најсовремена линија од „Тетра пак“ за производство на два вида модерни и иновативни порциски пакувања за носење.

11.06.2018
На правата конференција на магазинот InStore во Словенија, одржана на 7.6 во хотелот „Австрија тренд“, присуствуваа околу 200 луѓе.

08.06.2018
Инвестицијата е вредна три милиони евра и опфаќа нов погон и хала за складирање со модерна технологија.

06.06.2018
Бидејќи „Кафланд“ одлучи за секое дете да донира по 200 грама овошје и зеленчук до крајот на учебната 2017/2018 година, вкупната донација на овој трговски синџир изнесува 90 тони.


Страница 8/205    | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
 
 
 
 
back to top