IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Регион

Страница 7/205    | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

13.07.2018
На улица Крал Милан бр. 35, во рамките на хотелот „Хилтон“, отворена е уште една дрогерија dm.

11.07.2018
„Унилевер“ ја купи бугарската компанија „Сладоледна фабрика“, која го произведува брендот сладоледи Denny.

11.07.2018
Мирослав Тасиќ е новиот раководител за пазарите од Адриатик Регион.

09.07.2018
Логистичкиот центар на „Лидл“ се простира на 45.000 м² и има 30.000 палетни места.

06.07.2018
Во новоотверениот супермаркет е имплементиран систем за штедење енергија и за заштита на околината.

06.07.2018
„Лидл“ - Хрватска планира да го распродаде веќе е откупеното количеството пластични производи за еднократна употреба, но во иднина нема да има такви производи на нивните полици.

04.07.2018
Фабриката за преработка на зеленчук „Фригло“, која во својата понуда има повеќе од десет видови зеленчук, го проширува асортиманот со овошје.

03.07.2018
Новиот објект на „Универекспорт“, е 146. на територијата на Војводина и Белград, а шести во Дроѓол.

29.06.2018
Десет најголеми домашни трговци во Хрватска, без „Конзум“, минатата година оствариле околу 3 милијарди евра, што е за 230 милиони евра повеќе од минатата година.

28.06.2018
Храната произведена по 15 јуни мора да биде декларирана во согласност со новиот правилник.


Страница 7/205    | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
 
 
 
 
back to top