IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Регион

Страница 6/205    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

25.07.2018
„Атлантик група“ продолжува да ја спроведува својата стратешка програма за дезинвестирање на помалите деловни операции.

24.07.2018
Новата продавница е комбинација на форматите супермаркет и кеш&кери, така што е приспособена за малопродажба и за големопродажба.

23.07.2018
Новоотворениот центар се простира на продажна површина од 200 м² и производствен погон над 300 м² .

20.07.2018
По многубројните проблеми пред неколку години, кои беа проследени со штрајк на работниците, стечај и продажба на погонот, хемиската индустрија „Луксол“ повторно почна со производство.

19.07.2018
Трговскиот синџир КТС, еден од најголемите 10 трговци во Хрватска, отвори две самостојни бензиски пумпи.

18.07.2018
Компанијата „13. јул - Плантаже“ го претстави финансискиот извештај за 2017 година, истакнувајќи дека остварената добивка за минатата година е 2,4 милиони евра, што е за 5% повеќе од 2016 година.

17.07.2018
Продавницата нуди голем избор на прехранбени производи од реномирани производители, како и производи од приватната трговска марка Spar.

16.07.2018
Благодарение на индустрискиот парк, земјоделците од Србија ќе добијат место за пласман на овошје и зеленчук.

16.07.2018
„Карго-партнер“ ќе почне со изградба на модерен ИнфоЛогистички центар во близина на аеродромот во Љубљана.

13.07.2018
„Велпро“ дава силен придонес за јакнење на положбата на домашните производители, на хрватскиот пазар.


Страница 6/205    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top