IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Регион

Страница 5/205    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

13.08.2018
„Хабитат“ е стартап компанија која овозможи дигитализација на традиционалните кошници за пчели.

10.08.2018
Европската комисија ја објави одлуката со која БиХ се најде на листата на земји А и Б на кои им е дозволен извоз на сите видови млеко и млечни производи.

08.08.2018
Директорот и сопственик на фабриката „Нели“, Митар Обрадовиќ, најави дека ќе вложи средства за производство на бонбониера Azbuka.

08.08.2018
Компанијата „Вернер & Мерц“ соопшти дека од 1 октомври „АВТ интернационал“ ќе биде увозник и дистрибутер на брендовите Erdal, Frosch, Emsal и Rorax за хрватскиот пазар.

07.08.2018
Особено се истакнува порастот на продажбата на домашниот пазар за 20%, кој изнесува 4,8 милиони евра.

03.08.2018
На настанот наречен Ден на словенечките доставувачи, словенечките компании ќе имаат можност да се претстават пред „Реве“ во Австрија.

31.07.2018
Хрватската компанија „Франк“ го продаде својот дел во компанијата „Адриа снек“, која го произведува Čipi čips, на германската компанија „Интерснек“.

30.07.2018
„Атлантик група“ во првата половина на 2018 година оствари вкупни приходи од продажба во износ од 332 милиони евра, што во однос на истиот период минатата година претставува пораст од 4,1 проценти.

27.07.2018
Општинскиот суд во Сараево отвори стечајната постапка во претпријатието „Брајловиќ“ од Сараево.

26.07.2018
Во рамките на маркетиншко-комуникациската кампања „Сите знаат - дека си го проверил квалитетот“, „Лидл“ им приреди изненадување на ранобудните во Љубљана.


Страница 5/205    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top