IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Регион

Страница 4/205    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

30.08.2018
Србија го измени Правилникот за квалитет на жито, млински и пекарски производи и тестенини и ги воведе нудлите (инстант резанки) како нова категорија производ.

29.08.2018
На вчерашната седница на Надзорниот одбор донесена е одлука за смена на Мислав Галиќ од позицијата претседател и член на Управниот одбор на „Јамница“.

27.08.2018
Во рамките на трговскиот синџир „Гомекс“ од петокот работат уште два малопродажни објекти – во Земун и во Мраморак.

24.08.2018
Трговскиот синџир „Туш“ во средата отвори нов објект во населбата Нова Церкев, општина Војник.

23.08.2018
Компанијата „Синагога“ во првите шест месеци годинава оствари приход од околу 17,8 милиони евра, за 10% повеќе во споредба со истиот период минатата година.

22.08.2018
Во првите шест месеци годинава, групацијата „Агрокор“ остварила оперативна добивка од 97,7 милиони евра, што е за речиси 6 милиони евра или 6,4% повеќе од планираната.

21.08.2018
Погоните на фабриката за кекси и за вафли „Ласта“ од Чапљина од 1 септември би требало повторно да почнат да работат.

20.08.2018
На почетокот од месецов, ДИС отвори два нови маркета во Параќин, со што го продолжува проширувањето на малопродажната мрежа.

16.08.2018
„Равница“ е со 100% државен капитал, проценетата вредност е 261.000 евра, колку што изнесува и почетната продажна цена.

15.08.2018
Чековите во Србија главно се користат за да се подмират трошоците за исхрана. Најчесто купените производи се отплатуваат одложено на четири до десет месеци.


Страница 4/205    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top