IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Регион

Страница 3/205    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

12.09.2018
Производството на слатки во Србија во последните пет години бележи значителен раст. Српските чоколади, кекси и бонбони своето место го најдоа на полиците во светски трговски синџири.

11.09.2018
Во полн ек се подготовките за избран производ за 2019 година во Хрватска, односно за номинација на производи кои ќе конкурираат за оваа титула.

10.09.2018
„Меркатор група“ ја удвои добивката во првата половина од 2018 година, достигнувајќи 16,9 милиони евра.

07.09.2018
Министерството за економија на Србија објави јавен повик за продажба на Ваљевска пивара, за почетна цена од 7,05 милиони евра.000 хектолитри пиво годишно и 30.000 хектолитри освежителни безалкохолни пијалоци годишно

05.09.2018
Фрапантен е статистичкиот податок дека малиот хрватски пазар е вистинска извозна дестинација за италијанските преработувачи на месо.

05.09.2018
Трговскиот синџир „Тропик“ од Бања Лука покажа интерес да го купи „Меркатор“ во Босна и Херцеговина.


04.09.2018
Европската комисија преку Системот за брзо исвестување за храна и храна за животни (РАСФФ), на 28 август испрати итно известување дека се најдени фрагменти од пластика во овошен јогурт со вкус на јагода на „Активиа Данон“ кој во Србија е увезен од Романија.

04.09.2018
Републичкиот завод за интелектуална сопственост на Србија објави нов патент на фабриката за производство на садови „Металац“ од Горни Милановац.

03.09.2018
Групацијата „Перутнина Птуј“, која има 3.600 вработени, наскоро ќе добие нов сопственик.

03.09.2018
Во пресрет на новата учебна година, „Имлек“ ги израдува децата на возраст од прво до осмо одделение од Прифатилиштето за деца и од Центарот за заштита на доенчиња, деца и млади.


Страница 3/205    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top