IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 16.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Регион

Страница 2/205    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

27.09.2018
Италијанскиот дисконтер „Еуроспин“ многу брзо би можел да влезе на пазарот во Хрватска.


27.09.2018
Српската полиција уапси седум луѓе поради сомневање за препродажба на 31 тон расипано месо и месни преработки од Бразил во Србија.


26.09.2018
„Balkan Cheese Festival“, осма по ред изложба на автохтони сирења од Балканот, ќе се одржи на 13-ти и 14-ти октомври во Белград.

26.09.2018
„Перутнина Птуј“доби нов сопственик – „МХП група“, најголемата украинска компанија за преработка на живина.

25.09.2018
Околу 60 тони мандарини би бил родот во Хрватска за оваа година, информираат од хрватската заедница на овоштари.
Производителите очекуваат откупна цена од околу 3 куни за килограм.

25.09.2018
Еден од најголемите трговски синџири во Европа, холандскиот „Шпар“ планира да отвори маркети и во Србија.

24.09.2018
Комбинација на саем со висококвалитетни храна и пијалоци, едукативни конференции и можности за средби со купувачите ќе се одржи на 5-ти и 6-то ноември во Белград, во хотелот „Кроун Плаза“.

21.09.2018
Се продава претпријатието „Навип винарство“ Д.О.О. Врање, како и движниот и недвижен имот на „Навип“ АД Белград.
Двете претпријатија се во стечај.

17.09.2018
Од 1-ви ноември, називот „лесковачки роштиљ“ ќе смее да се користи само со дозвола. Лесковачките специјалитите на скара се заштитени и брендирани, што е резултат на проектот„бугарско-српски гурмански воз“, кој го кофинансира Европската Унија.

13.09.2018
Црногорската Управа за безбедност на храна, ветерина и фитосанитарни работи за три месеци одзела над 500 килограми лажен мед од пазарот.


Страница 2/205    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top