IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 23.11.2017 || Просечната нето-плата во септември – 23.229 денари  |  Голем пораст за приватните трговски марки на „Теско“  |  Амазон оди „во шопинг“  |  „Попова кула“ со добивка од 4,8 милиони денари  |  Задолжителна квота за жени во управувањето со компаниите  |  „Дониа“ наградена со јубилејно признание  |  „Алибаба“ со нова инвестиција од 2,9 милијарди долари   |  Почнува втората потрага по „Добри брендови“  |  „Хол фудс“ со поголеми снижувања за премиум членовите на „Амазон“  |  „Тиквеш“ го претстави годинашното младо вино  |  Argeta веќе се произведува и во САД  |  Поповолна економска состојба во преработувачката индустрија во октомври   |  Зголемен прометот во индустријата во септември  |  Деловни средби за нови партнерства  |  Унапредување на трговските односи меѓу двете земји  |  „Нестле“ ќе го реорганизира бизнисот со храна за бебиња  |  „Нимрод“ е втор снабдувач со дивеч во Европа  |  Крањските колбаси собраа 1.200 посетители  |  „Кооп“ воведува свинско без антибиотици  |  Месото најскапо во Швајцарија  |   ||
   

Вести - Регион

Страница 1/184    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

17.11.2017
Словенечката семејна компанија „Нимрод“ од Шкофја Лока е вториот најголем понудвач на дивеч во Европа, од кој се снабдуваат многубројни хотели, ресторани и малопродажни синџири.

15.11.2017
Месната индустрија ППК од Карловац го промовира новиот погон за производство на свежо месо, кој е дел од инвестицискиот циклус со кој во последните три години беа вложени 12,5 милиони евра.

15.11.2017
Во пресрет на четвртиот FMCG Summit – Белград, ви го пренесуваме интервјуто со Метју Браун, футуролог за малопродажба и ексклузивен говорник на конференцијата.

15.11.2017
Бесцарински извоз на 5.000 тони говедско месо ќе ѝ овозможи на Србија новиот договор за слободна трговија помеѓу Србија и Турција, што го потпишаа двете земји за време на посетата на турскиот претседател Реџеп Таип Ергдоган на Србија.

15.11.2017
Германската месна индустрија „Тонис“ е заинтересирана да вложи во нов, трет погон од месната индустрија во Србија, по најавите дека ќе отвори фарми за свињи во Кикинда и во Зрењанин.

15.11.2017
Во пожар кој најверојатно бил предизвикан од неисправна машина, изгоре погонот за преработка на месо во индустријата „Деликато“ близу Зрењанин.

15.11.2017
Месната индустрија „Гавриловиќ“ ќе го модернизира производството со набавка на нови и иновативни методи за производство на месни преработки, за што 50 проценти од планираните средства ќе бидат кофинансирани од државата.

15.11.2017
Во првите четири месеци од 2017 година во Хрватска биле увезени земјоделско-прехранбени производи во вредност од 842 милиони евра, а биле извезени стоки во износ од 543 милиони евра.

15.11.2017
Вараждинската зелка и славонскиот кулен се најновите хрватски производи што ја добија ознаката за географско потекло од Европската Унија, соопшти хрватското министерство за земјоделство.

08.11.2017
Сопственикот на „Агрокор“ Ивица Тодориќ, за кого претходно Хрватска издаден европски налог за апсење и беше распишана меѓународна потерница од Интерол, вчера се предал на полицијата во Лондон.


Страница 1/184    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 

 
 
 
back to top