Македонија

„Алкалоид“ на најголемиот фармацевтски саем во Франкфурт

11 ное 2019
„Алкалоид“ АД Скопје од 5 до 7 ноември настапи како излагач на најголемиот саем на фармацевтската индустрија во светот, CPhI (Convention on...

Нов маркет „Рамстор“ во Карпош

11 ное 2019
Компанијата „Рамстор“ – Македонија отвори нов маркет во петокот (8 ноември), лоциран на улица Прашка, бр. 11/2 во скопската населба...

„Вардар Доломит“, „Алма-М“, „Киппер“, „Нептун“ и „Даути“ во првите пет од ТОП 100 компании

08 ное 2019
Од анализирани 24.000 компании, селекцијата на најуспешните компании е направена во пет категории: според годишен обрт, нето-добивка, број...

ССМ: Работодавачите од приватниот сектор да исплатат K-15

08 ное 2019
За неодговорните работодавачи кои не исплаќаат регрес за годишен одмор или бараат од работниците да ги вратат исплатените средства по...

Се олеснуваат условите за производство на вино во малите винарии

08 ное 2019
Казните и глобите за прекршоците значително се намалуваат и истите се применуваат пропорционално во зависност од големината на...

Почна обуката за КА-менаџмент со Дарко Лукиќ

07 ное 2019
Дваесетина претставници на повеќе македонски компании учествуваат на обуката за КА-менаџмент што денеска и утре се одржува во Јавна...

Ден за трендовите и можностите со „Нилсен“

06 ное 2019
Преку интерактивни презентации и запознавање со алатките и услугите што ги нуди „Нилсен“, на 30 октомври во Скопје се одржа Nielsen day.

Македонски вина промовирани во Швајцарија

06 ное 2019
Промоцијата што се одржа вчера во Цирих, е дел од редицата промотивни настани за градење препознатливост на македонските вина на...

„Алкалоид“ со дополнително вложување во Србија

06 ное 2019
Станува збор за инвестиција вредна 1,8 милиони евра наменета за проширување на производните капацитети во производниот погон во Србија

Почнува есенската WOW распродажба во „Веро центар“

04 ное 2019
Речиси сите продавници во „Веро центар“, вклучувајќи го и „Веро“ маркетот, од 6 до 10 ноември (од среда до недела) на потрошувачите ќе им...

„Виталиа“ имплементираше SMETA и влегува во „Волмарт“

04 ное 2019
SMETA е една од најчесто користените процедури за социјална ревизија во светот

Дрогериите dm во Македонија со двоцифрен раст на прометот

01 ное 2019
Со остварен промет од повеќе од 919 милиони денари што претставува раст од 28,2 отсто, dm drogerie markt во Северна Македонија имаше успешна...
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 2209 | следни