Hashtag: 'компании'
Свет

Оставка на генералниот директор на „Унилевер“

14 ное 2019
По четири години во компанијата, Маријн Декерс го отстапи неговото место
Македонија

Осми Самит Македонија 2025:Клучни теми се иднината на работните места и загадувањето

13 ное 2019
Самитот има за цел да претстави одлични економски и бизнис примери, да поттикне реформи и ширење на иновации
Македонија

Македонците би биле задоволни со плата од 565 евра

12 ное 2019
Од земјите опфатени со истражувањето, жителите на Босна и Херцеговина најмногу се плашат за своето работно место
Македонија

„Вардар доломит“, „Алма-М“, „Кипер“, „Нептун“ и „Даути“ во првите пет од ТОП 100 компании

08 ное 2019
Од анализирани 24.000 компании, селекцијата на најуспешните компании е направена во пет категории: според годишен обрт, нето-добивка, број...
Работење

Нови технологии: Вистински одговор на промените

05 ное 2019
Многубројните FMCG и трговски компании ја препознаваат вредноста на податоците што ги имаат и сè повеќе ги користат во секојдневното...
Регион

Емил Тедески, „Атлантик група“: Сериозно размислуваме за четиридневна работна недела

29 окт 2019
Не треба да се размислува само за тоа како да се привлече квалитетна работна сила, туку и како таа да се задржи, рече Тедеши
Актуелно

Посетивме: Успешно заврши 2. Sarajevo Halal Fair 2019

28 окт 2019
Годинава на Sarajevo Halal Fair 2019 се претставија 108 изложувачи од 36 земји, од кои 52 се од Босна и Херцеговина, а 56 се странски изложувачи. За...
Актуелно

Весна Стојановиќ: Проактивен пристап кон општествените проблеми

21 окт 2019
На сите компании им препорачуваме да изберат позиција од која ќе придонесат да го направат општеството во кое функционираат да биде...
Свет

Речиси третина од светските компании воведоа четиридневна работна недела

18 окт 2019
Речиси третина од компаниите на глобално ниво на вработените им нудат можност да работат по четири дена во седмицата со работно време...
Македонија

Минималната плата од декември ќе изнесува 14.500 денари

16 окт 2019
За 2.000 денари се зголемува минималецот
Регион

„Фортенова“ продава неколку компании

10 окт 2019
„Фортенова“ најави дека почна процесот на дезинвестирање на компаниите од нематичното работење
Македонија

Вкупно 14 компании добија сертификати за халал-стандарди

03 окт 2019
Глобалниот халал-пазар се проценува на повеќе од 800 милијарди долари
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 57 | следни